Працюємо у неділю

roomм. Вишневе, вул. Молодіжна, 11А
phone(099) 442-70-70phone(068) 462-70-70phone(073) 445-70-70 Facebook UA | RU

Підготовка до здачі аналізів

Підготовка до здачі крові. Загальні положення

забір крові проводиться натщесерце (останній прийом їжі має бути не раніше, ніж за 4-5 годин до аналізу); за добу до здачі крові уникати значних фізичних навантажень, виключити алкоголь та препарати, які можуть впливати на показники (за згодою лікаря); зранку до забору крові слід відмовитись від паління, вживання будь-яких рідин (чай, кава, сік), окрім негазованої води, не жувати гумку; не рекомендується проводити забір крові відразу після УЗД, рентгенографії чи інших обстежень, а також масажу. Дані положення можуть застосовуватись до будь-яких аналізів крові, проте для кожного з них є додаткові умови спеціальної підготовки.

Підготовка до загального аналізу крові

за 2 доби до запланованої здачі крові виключити з раціону їжу з високим вмістом жирів.

Підготовка до біохімії крові

проміжок часу між останнім прийомом їжі та здачею крові має бути не менше 12 годин; за 2 доби до лабораторного дослідження максимально обмежити вживання м'яса, риби, чаю та кави, виключити багаті на пурини продукти – печінку та нирки; варто уникати психоемоційних та інтенсивних фізичних навантажень.

Підготовка до здачі крові на гормони

за 2 доби до здачі аналізів виключити жирну їжу; останній прийом їжі – легка вечеря; за добу до здачі крові на гормони зберігати спокій, уникати стресів та емоційного навантаження.

Підготовка до здачі аналізів на жіночі статеві гормони

ЛГ, ФСГ – 3-5 день циклу; Естрадіол – 5-7, 21-23 день циклу; Прогестерон – 21-23 день циклу; 17-ОН-прогестерон, ДГА-сульфат та тестостерон – 7-9 день циклу; Пролактин – кров здається зранку, зберігаючи стан спокою, виключивши пальпацію молочних залоз.

Підготовка до аналізу сечі

процедуру збору сечі варто проводити у ранкові години; за 24 години до забору сечі слід виключити з раціону продукти харчування, які змінюють колір сечі (спаржа, буряк, морква), каву та алкоголь; деякі препарати, біодобавки, менструація, підвищена температура та артеріальний тиск можуть спровокувати відхилення у результатах дослідження; перед забором сечі варто провести гігієнічні процедури; сеча збирається у одноразовий стерильний контейнер та передається у лабораторію не пізніше, ніж за 2 години. Малюкам забір сечі проводиться відразу після ранкового пробудження. Необхідно провести гігієнічні процедури дитині та зібрати сечу в одноразовий стерильний контейнер або у спеціальний сечоприймач. Немовлята не контролюють процес сечовипускання, тому помочитись допоможе плескіт та дзюрчання води. Зберігати сечу в холодильнику не варто. Якщо надворі морозно, необхідно загорнути контейнер у тканину для збереження тепла.

Підготовка до аналізу калу

кілька днів до забору калу необхідно дотримуватись спеціальної дієти: виключити з раціону помідори, томатний сік, буряк та інші продукти, які можуть вплинути на колір випорожнень, а також жирну, гостру, мариновану та копчену їжу; за 3 доби до аналізу не застосовувати ректальні свічки, клізми; призупинити на кілька діб прийом препаратів, які містять залізо, мідь, вісмут, касторову олію та вазелін (попередньо повідомивши лікаря); перед збором калу слід помочитись та провести гігієнічні процедури; кал збирається у чисту ємність, звідки з різних місць відбирається у одноразовий стерильний контейнер 15-20 грам матеріалу для дослідження. Для збору калу у немовляти заборонено використовувати підгузки. Для цього краще скористатись пелюшкою. Результати лабораторних досліджень не є клінічним діагнозом та потребують консультації лікаря. Ми дбаємо про Ваше здоров'я!