Особливу групу складають ті інфекційні хвороби, які розвиваються в результаті проникнення збудника через попередньо пошкодженні шкіру чи слизові оболонки. Вони мають загальну назву - інфекції зовнішніх покривів.
Бешиха (Erysipelas) – гостра інфекційна недуга. В місці проникнення інфекції виникає специфічне запалення шкіри, слизових оболонок, з'являється гарячка та симптоми загальної інтоксикації.
Правець (Tetanus) – інфекція у виді спор правцевих бацил (B. tetani) проникає через рани в поверхні м'яких тканин та виділяє надзвичайно сильний екзотоксин, який уражає центральну нервову систему, виникають судомні скорочення м'язів. Слід уникати забруднення ран та подряпин ґрунтом.
Сибірська виразка – захворювання характеризується гарячкою, утворенням специфічних карбункулів (виразок) на шкірі та слизових, у кишечнику або легенях (залежно від форми). Інфекція передається, зазвичай, від інфікованих свійських тварин. Також зараження можливе при контактах зі шкірами, шерстю, щетиною, отриманих від тварин-переносників, через елементи одягу, які містять продукти тваринного походження, заражені спорами (шерстяна хустинка тощо).
Проказа – хронічна інфекційна хвороба (збудник – бацила Mycobacterium leprae), яка уражає, в основному, шкіру, периферичні нерви, слизові оболонки верхніх дихальних шляхів й очей. Лікування, розпочате ще на ранніх стадіях хвороби, дозволяє уникнути інвалідності.
Еризипелоїд – інфекція зовнішніх покривів (збудник – паличка Erysipelothrix rhusiopathiae), резервуарами та джерелами якої слугують хворі дикі та домашні тварини та носії бактерії. Зараження відбувається контактним шляхом через ґрунт, воду, також через контакти з виділеннями, м'ясом чи шкірою хворої тварини. Хвора людина не несе загрози для оточення.
Віспа – гостра вірусна недуга, яка передається від людини до людини. Для неї характерні загальна інтоксикація та висипка, після якої лишаються шрами та рубці. Вірус надзвичайно стійкий та може зберігатись в навколишньому середовищі тривалий час. Інкубаційний період триває 8-12 діб. Вірус з ротоглотки потрапляє до лімфовузлів, виникають симптоми, схожі до багатьох інфекційних хвороб – підвищення температури, головний біль, ломота у тілі, біль у м'язах, нудота та блювання. На 4 день з'являється геморагічна висипка, яка переходить у папули, а далі – у пухирці, які розриваються та залишають після себе типові віспяні рубці.
Герпес – вірусна хвороба з характерними висипками в виді згрупованих пухирців на шкірі та слизових оболонках людини.
Кандидоз (молочниця) – різновид грибкової інфекції, спричиненої дріжджеподібними грибами роду Candida, які належать до умовно-патогенної флори. У хворого спостерігається у місці розвитку інфекції дискомфорт, свербіж, больові відчуття, набряки та почервоніння шкіри чи слизових. У ротовій порожнині може з'являтись білий наліт. Для кандидозу жіночих статевих органів також характерні виділення білого кольору з неприємним запахом.
Короста – заразне інфекційне захворювання, яке виникає при потраплянні у шкіру коростяного кліща. Характеризується сильним свербежем (особливо вночі) та ураженням шкіри. Особливо сильного ураження зазнають ділянки тіла з тонкою та чутливою шкірою – між пальцями кистей рук, область променево-зап'ястних суглобів, внутрішня поверхня стегон.
В Медичному центрі "Імперіал Медіка" здійснює прийом лікар-інфекціоніст зі значним досвідом діагностики, лікування та профілактики інфекцій зовнішніх покривів та інших інфекційних недуг.
Ми дбаємо про Ваше здоров'я!
Онлайн запис
Введите данные, чтобы наш специалист связался с Вами! Перезвоним в течение нескольких минут. Спасибо!